Menu

Profesjonalne polerowanie, regeneracja reflektorów samochodowych w Krakowie

regeneracja reflektorów

Światło reflektorów Twojego samochodu nie jest tak jaskrawe jak wcześniej? Nie spiesz z wymianą lampy – może wystarczy wypolerować reflektory. W większości przypadków kierowcy mają niewystarczającą wiedzę nt. polerowania reflektorów. Zdziwisz się, ale po polerowaniu jaskrawość reflektorów Twojego samochodu zwiększy się o ok. 1/3. Polerowanie reflektorów jest potrzebne w przypadku, gdy w trakcie użytkowania powierzchnia tworzyw sztucznych lub szkła robi się matowa lub powstają rysy. Powstają one wskutek mechanicznego oddziaływania drobnych kamieni, cząstek asfaltu i kurzu podczas jazdy.

Odnowienie reflektorów poprzez polerowanie to dość skomplikowany proces, który wymaga nie tylko posiadania narzędzi specjalnych i materiałów eksploatacyjnych, ale również dużego doświadczenia zawodowego w prowadzeniu tych prac. Tak więc, w przypadku konieczności przeprowadzenia takich prac najlepiej zwrócić się do specjalistów NZauto.

Polerowanie lamp plastikowych auta –  odnów wzrok swojego samochodu

Do polerowania reflektorów są specjalne pasty ścierne i specjalne wyposażenie. Pasty to rozproszone w materiale wiążącym małe kawałki materiału stałego. Dzięki obróbce wierzchniej warstwy reflektorów tymi cząstkami następuje wygładzenie głębokich zadrapań.

Polerowanie ma dwa etapy:

1) podczas pastowania stosunkowo dużymi cząstkami usuwane są głębokie rysy;
2) podczas pastowania drobnym ścierniwem usuwane są drobne zarysowania od poprzedniej pasty.

Podczas polerowania reflektorów jest usuwana tylko uszkodzona mikro warstwa tworzyw sztucznych. Nie warto martwić się o pogorszenie jakości tworzywa sztucznego na lampach, gdyż zdejmowalna grubość poddawana obróbce nie przekracza 0,1 mm, a powierzchnia zwilżana jest wodą, aby uniknąć przegrzania tworzywa sztucznego.

W wyniku polerowania reflektory nabierają przejrzystości, wygląd cieszy oko, światło reflektorów przestaje być rozmazane, nabiera odpowiedniej geometrii i lepszej jaskrawości, znacznie się polepsza oświetlenie drogi, zmniejsza się zmęczenie oczu podczas jazdy w nocy, co jest ważne dla bezpieczeństwa jazdy.

Nie warto poprzestawać na polerowaniu reflektorów, ponieważ efekt będzie krótkotrwałe, gdyż plastik zetrze się w ciągu roku. W celu utrwalenia efektu, reflektory można okleić specjalną przezroczystą ochronną folią (który dodatkowo rozkłada siłę nacisku przy zderzeniu, o wiele wzrasta siła światła). Oprócz ochrony przed zadrapaniami zachowuje reflektor od rozbicia. Wbrew opinii, że światło po oklejeniu może zżółknąć lub ogólnie się zepsuć, folia w żaden sposób nie wpływa na plastik, nie zmienia przepuszczalności światła reflektorów. Do tego folię też można polerować po tym, jak się zetrze lub porysuje, albo można ją łatwo zdjąć i okleić reflektory nową bez konieczności ponownego polerowania.

Standardowo sam proces polerowania reflektorów i oklejania folią ochronną przez specjalistów NZauto nie zajmuje dłużej niż 3 godziny.

Promocja od NZauto – regeneracja dwóch reflektorów auta od 100 zł + oklejania folią ochronną od 50 zł.

 
Kontakt z nami pod numerem telefonu
+48 797 321 690 lub skorzystaj z formularza kontaktowego